top of page

Кочубеївські дуби

Кочубе́ївські дуби́ — кілька вікових дерев, що збереглися від старовинної діброви, яка оточувала родовий маєток Кочубеїв у Диканьці.

Хто посадив кочубеївські дуби достеменно невідомо. Існує декілька версій. Згідно з однією, дуби як алею ніхто не саджав, а Кочубеї тільки прорубали рівні просіки по обидва боки від дубів для проїзду. За іншою версією, дубова алея, яка прикрашала в'їзд до садиби Кочубеїв була посаджена полтавським полковником Іваном Іскрою, і генеральним суддею Василем Кочубеєм до дня народження останнього, ще до Полтавської битви.

У 1861 році дубова алея налічувала 68 дерев. Місцями вона переривалася. В різних рядках її росло 7, 19, 42 дуба (до яких входило і три нині уцілілих велетні). Крізь алею простяглася дорога, що повертала від нинішньої автотраси Полтава — Гадяч навпроти села Проні і вела через Миколаївський ліс прямо до князівської садиби.

Документація на дуби ведеться тільки з початку сорокових років минулого століття. Відповідно до неї у ряду було п'ять дерев. Одне з них, яке виділялося найбільшими розмірами, так званий Маріїн дуб, або дуб Мазепи, що ріс у вибалку неподалік дзвіниці Миколаївської церкви в 1934 році підпалила блискавка і він згорів. За народною легендою, саме під ним юна Маруся-Мотря Кочубеївна чекала свого коханого — гетьмана Івана Мазепу.

В 1964 році "Кочубеївські дуби" набули статус обєкта природно-заповідного фонду - ботанічної памятки природи місцевого значення. З 1994 року змінено категорію на заповідну зону регіонального ландшафтного парку "Диканський".

Луби.jpg
logo_Dykan_park.jpg

Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку "Диканський" розташована за адресою:

вул. Гоголя, 1, смт Диканська, 38500

Телефон: ​+38 (095) 9295263

Email:landpark@ukr.net,

rlp.dykanskyi@gmail.com

Ми в соцмережах
  • Instagram
  • Facebook

© 2023 OS | Сайт створений в Wix.com

QR-pay.PNG
bottom of page